SAVANORYSTĖ

APIE MŪSŲ ORGANIZACIJĄ

Jaunimo asociacija „Patirk” vykdo pilietines akcijas ir iniciatyvas, organizuoja įvairius renginius, edukacines veiklas, sausumos ir vandens žygius (baidarėmis, kanojomis, ,,vikingų laivais žalčiais”), patyrimines stovyklas gamtoje vaikams, jaunimui, suaugusiems. Patyrusi komanda neformalaus ugdymo patyriminius metodus taiko ištisus metus, vykdydama įvairias veiklas gamtoje, daugiau nei 10 metų dirbdama su įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo grupėmis.

Mes esame savanorius priimanti organizacija akredituota iki 2024 m.

 

APIE JAUNIMO SAVANORIŠKĄ TARNYBĄ

(JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val./ mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje  organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi ir mokosi įveikti sunkumus, verčia patirtį išmokimais. JST programa – tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas.

 

KODĖL VERTA SAVANORIAUTI

 • Rasi bendraminčių ir draugų,
 • Prasmingai praleisi laisvalaikį,
 • Gausi 0,25 stojamojo balo stojimui į aukštąją mokyklą,
 • Įgausi aktyvių veiklų organizavimo bei vedimo patirties.

 

KIEK JAUNIMO SAVANORIŠKOS TARNYBOS SAVANORIŲ GALIME PRIIMTI VIENU METU

6 savanorius

 

KOKIOMS UŽDUOTIMS IEŠKOME SAVANORIO

Kartu su Patirk komanda savanoriai mokosi veiklų organizavimo ir vykdymo, stovyklavietės infrastruktūros planavimo, įrengimo ir paruošimo veiklų bei atlieka įvairias edukacines ir komandos formavimo užduotis veiklose su vaikų grupėmis bei kartu su patyrusiais vadovais įsilieja į renginių ir vasaros stovyklų organizatorių ir vykdytojų komandą. Susikūrėme savo mokymų ir darbo su savanoriais sistemą, paremtą pasitikėjimu, pozityviu bendravimu ir bendradarbiavimu. Mūsų veiklose talkinantys savanoriai ugdosi asmenines ir socialines bei profesines kompetencijas, įgauna vertingos renginių ir stovyklų organizavimo, įvairių veiklų vykdymo bei darbo su grupėmis patirties. Kviečiame talkinti 14-29 metų amžiaus savanorius, turinčius didelę motyvaciją. 

 

KIEK SAVANORIŲ JAU YRA BAIGĘ MŪSŲ PROGRAMĄ

Šiuo metu 6 JRD akredituoti savanoriai jau yra beigę 6 mėn. savanorystės programą.

SAVANORIŲ ATSILIEPIMAI

Rokas copy

SAVANORIS ROKAS

 

Dalyvaudamas šioje savanoriavimo programoje aš turėjau puikią progą išbandyti save, bei išmokti begalės naujų įgūdžių. Savanoriavimo metu buvau supažindintas su nuostabiu kolektyvu, kuris mane ne tik, kad šiltai priėmė, bet ir padėjo man su visai netikėtai atsiradusiais sunkumais. Labai rekomenduoju jums užsirašyti į šią programą ir nepraleisti begalo geros progos išplėsti savo žinias, patirti naujų dalykų ir susipažinti su naujais žmonėmis.

Rugile K

SAVANORĖ RUGILĖ

 

Savanoriauti jaunimo asociacijoje ,,Patirk“ paskatino begalinė meilė vaikams. Dar didesnis noras padėti išmokti dalykų, kurių dažniausiai mokykla nemoko jaunų žmonių. Turiu omenyje, elementariausius dalykus, pavyzdžiui: laužo užkūrimas, palapinės statymas, mazgų rišimas. Būdama šios asociacijos savanore, įgijau patirtį, kuria dabar galiu laisvai dalintis su kitais. Mano nuomone, „Patirk” komanda yra fantastiška! Ji visada yra pasirengusi priimti kiekvieną ir padėti patirti įsimintiniausią vasaros nuotykį. Norėčiau, kad kiekvienas žmogus atvykęs čia, patirtų tikrąjį gyvenimą gamtoje!

Atene

SAVANORĖ ATĖNĖ

 

Ilgalaikė savanorystė „Patirk“ asociacijoje yra puiki vieta tobulėjimui. Pasiryžau savanoriauti galvodama, kad aukosiu savo laisvą laiką dėl kitų žmonių, tačiau dabar suprantu, kad šis laikas buvo naudingas ir man. Per šiuos šešis mėnesius, praleistus su „Patirk“ komanda, susipažinau su nuostabiais žmonėmis, išmokau planuoti savo laiką, sunkiai dirbti, be to, įgijau daugybę naujų įgūdžių. Ši savanorystė buvo ne tik naudingai, bet ir linksmai praleistas laikas. Esu be galo dėkinga komandai, kuri visada gelbėdavo bei patardavo!

Greta 2

SAVANORĖ GRETA

 

Savanoriaudama „Patirk” asociacijoje gavau be galo daug patirties ir įgūdžių. Išmokau reklamos paslapčių, bei pagilinau kompiuterinio raštingumo žinias. Taip pat labai daug patirties įgijau dirbdama su vaikais stovyklose, ko pasekoje atsiskleidė ir daug mano asmeninių savybių. Išbandžiau save įvairiose asociacijos stovyklų veiklose ir užduotyse. „Patirk” asociacijoje dirba be galo šauni komanda, dėl kurios ši savanorystė tapo dar puikesnė!

Erikas

SAVANORIS ERIKAS

 

Savanoriaudamas jaunimo asociacijoje ,,Patirk’’ aš galėjau pasijausti tikru darbščios ir draugiškos komandos nariu, niekados nepasijaučiau atstumtas ar nereikalingas. Tiek su kolegomis tiek su dalyviais sutardavau puikiai ir tuo metu iškilusioms problemoms greitai rasdavome sprendimo būdus. Savanoriaudamas išmokau kaip gerai atlikti komandines veiklas, gyvenimo gamtoje ypatumų ir naudos iš aplinkos tvarkymo darbų. ,,Patirk‘‘ rekomenduočiau tiems, kurie ieško aktyvaus bei draugiško kolektyvo, noro susieti savo veiklą su gyvenimu gamtoje ir pasiimti iš to maksimumą.

cof

SAVANORĖ VIKTORIJA

 

Savanorystė jaunimo asociacijoje „Patirk” buvo įdomi ir davė man daugiau patirties kaip lengviau bendrauti su žmonėmis, dirbti komandoje ir būti savarankiškesne asmenybe. Man patiko, kad visi buvo labai malonūs ir vieni kitiems padėjo. Aš sužinojau daugiau apie išgyvenimą gamtoje ir turėjau galimybę išbandyti ir pamatyti daug naujų dalykų, kurių kitur negalėčiau pamatyti ar išbandyti pati. Buvo įspūdinga ir naudinga nauja patirtis.

Antanas1

SAVANORIS ANTANAS

 

Savanoriaudamas „Patirk” gavau originalią progą išbandyti savo fizines ir psichologines galimybes, susiformuoti naujų teigiamų įpročių ir, bene svarbiausia, įgyti lyderio savybių. Kiekvienas iš savanorių gauna didžiulę laisvę realizuoti savo idėjas, be to, „Patirk“ komanda yra visada pasiruošusi pagelbėti. Nuotykiai, gyvenimas gamtoje bei darbas su vaikais – toks atsiskyrimas nuo komforto zonos reikalauja drąsos, tačiau visi smagūs prisiminimai ir išmoktos naudingos pamokos išlieka neįkainojama patirtimi.

Migle

SAVANORĖ MIGLĖ

 

Aš esu Miglė Šašytė, Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos abiturientė. Šiais metais nusprendžiau atlikti jaunimo savanoriškos veiklos programą jaunimo asociacijoje ,,Patirk”. Tai buvo vienas geriausių mano padarytų sprendimų. Per šį 6 mėn. laikotarpį įgavau daugiau žinių ir įgūdžių kaip dirbti su vaikais, organizuoti įvairius renginius ir formuoti komandą. Taip pat išsiugdžiau geresnius bendravimo ir bendradarbiavimo įgudžius. Šios savanorystės metu susitikau su daug naujų žmonių, kurie praplėtė mano akiratį. Labai džiaugiuosi turėdama galimybę išbandyti save naujame amplua, taip pat, kad galiu įgauti naujos patirties ir tobulinti savo asmeninius įgūdžius.

Karolis

SAVANORIS KAROLIS

 

Savanoriauti jaunimo organizacijoje “Patirk” sekėsi puikiai ir smagiai, neturėjau jokių didelių problemų. Ši savanorystė taip pat buvo naudinga, iš jos pasisėmiau žinių apie stovyklų organizavimą, tinkamą stovyklos infrastruktūros priežiūrą bei tvarką. Taip pat mokiausi atstovauti ir reklamuoti organizacijos veiklas įvairiuose socialiniuose renginiuose.

Rugilė G. copy

RUGILĖ GIEDRAITYTĖ

 

JAUNIMO ASOCIACIJOS PATIRK SAVANORIŲ KURATORĖ

+37060738058

patirkinfo@gmail.com

IŠSILAVINIMAS IR PATIRTIS

 

IŠSILAVINIMAS

 • Kauno kolegija. Sveikatos mokslų profesinio bakalauro laipsnis, ergoterapeuto kvalifikacija.

 

PATIRTIS

 • 4 metai patirtis darbo su vaikų grupėmis vasaros stovyklų metu, įvairių veiklų vedimas ir organizavimas.
 • 3 metai patirtis edukacinių programų, sausumos ir vandens žygių, vasaros stovyklų, mokymų ir renginių programų organizavimo bei vykdymo įvairaus amžiaus vaikams.
 • 3 metai patirtis nevyriausybinių organizacijų (NVO) sektoriuje, grupės vadovės pareigose.
 • 1 metai patirtis dirbant neformalaus ugdymo mokytoja su vaikų grupe.
 • 1 metai patirtis kuruojant savanorius Jaunimo asociacijoje „Patirk“.
 • 1 metai patirtis būnant aukštosios mokyklos studentų atstovybės marketingo komiteto koordinatore.