Savanorystė vaikų stovykloje

Patirk vasaros stovykla Logo

APIE MŪSŲ ORGANIZACIJĄ
Savanorystė vaikų stovykloje – Jaunimo asociacija „Patirk” vykdo pilietines akcijas ir iniciatyvas, organizuoja įvairius renginius, edukacines veiklas, sausumos ir vandens žygius (baidarėmis, kanojomis, ,,vikingų laivais žalčiais”), patyrimines stovyklas gamtoje vaikams, jaunimui, suaugusiems. Patyrusi komanda neformalaus ugdymo patyriminius metodus taiko ištisus metus, vykdydama įvairias veiklas gamtoje, daugiau nei 10 metų dirbdama su įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo grupėmis.
Mes esame savanorius priimanti organizacija akredituota iki 2024 m.

Savanorystė vaikų stovykloje

Vienu metu galime priimti tik 6 Jaunimo savanoriškos tarnybos savanorius.

APIE JAUNIMO SAVANORIŠKĄ TARNYBĄ
(JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val./ mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi ir mokosi įveikti sunkumus, verčia patirtį išmokimais. JST programa – tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas.

KODĖL VERTA SAVANORIAUTI
» Rasi bendraminčių ir draugų,
» Prasmingai praleisi laisvalaikį,
» Gausi 0,25 stojamojo balo stojimui į aukštąją mokyklą,
» Įgausi aktyvių veiklų organizavimo bei vedimo patirties.

KOKIOMS UŽDUOTIMS IEŠKOME SAVANORIO

Kartu su Patirk komanda savanoriai mokosi veiklų organizavimo ir vykdymo, stovyklavietės infrastruktūros planavimo, įrengimo ir paruošimo veiklų bei atlieka įvairias edukacines ir komandos formavimo užduotis veiklose su vaikų grupėmis bei kartu su patyrusiais vadovais įsilieja į renginių ir vasaros stovyklų organizatorių ir vykdytojų komandą. Susikūrėme savo mokymų ir darbo su savanoriais sistemą, paremtą pasitikėjimu, pozityviu bendravimu ir bendradarbiavimu. Mūsų veiklose talkinantys savanoriai ugdosi asmenines ir socialines bei profesines kompetencijas, įgauna vertingos renginių ir stovyklų organizavimo, įvairių veiklų vykdymo bei darbo su grupėmis patirties. Kviečiame talkinti 14-29 metų amžiaus savanorius, turinčius didelę motyvaciją.

Šiuo metu 12 JRD  savanorių jau baigė 6 mėn. savanorystės programą.

Jaunimo asociacijos Patirk stovyklos savanorių atsiliepimai

JAUNIMO ASOCIACIJOS PATIRK SAVANORIŲ KURATORĖ (susisiekti telefonu +37060738058

Jaunimo vasaros stovyklos savanorė Rugilė Giedraitytė

IŠSILAVINIMAS

  • Kauno kolegija. Sveikatos mokslų profesinio bakalauro laipsnis, ergoterapeuto kvalifikacija.

PATIRTIS

  • 5 metai patirtis darbo su vaikų grupėmis vasaros stovyklų metu, įvairių veiklų vedimas ir organizavimas.
  • 4 metai patirtis edukacinių programų, sausumos ir vandens žygių, vasaros stovyklų, mokymų ir renginių programų organizavimo bei vykdymo įvairaus amžiaus vaikams.
  • 3 metai patirtis nevyriausybinių organizacijų (NVO) sektoriuje, grupės vadovės pareigose.
  • 1 metai patirtis dirbant neformalaus ugdymo mokytoja su vaikų grupe.
  • 2 metai patirtis kuruojant savanorius Jaunimo asociacijoje „Patirk“.
  • 1 metai patirtis būnant aukštosios mokyklos studentų atstovybės marketingo komiteto koordinatore.

Stovyklos savanoris Rokas

Jaunimo vasaros stovyklos savanoris Rokas

Dalyvaudamas šioje savanoriavimo programoje aš turėjau puikią progą išbandyti save, bei išmokti begalės naujų įgūdžių. Savanoriavimo metu buvau supažindintas su nuostabiu kolektyvu, kuris mane ne tik, kad šiltai priėmė, bet ir padėjo man su visai netikėtai atsiradusiais sunkumais. Labai rekomenduoju jums užsirašyti į šią programą ir nepraleisti be galo geros progos išplėsti savo žinias, patirti naujų dalykų ir susipažinti su naujais žmonėmis.

Savanorė Greta

Jaunimo vasaros stovyklos savanorė Greta

Savanoriaudama „Patirk” asociacijoje gavau be galo daug patirties ir įgūdžių. Išmokau reklamos paslapčių, bei pagilinau kompiuterinio raštingumo žinias. Taip pat labai daug patirties įgijau dirbdama su vaikais stovyklose, ko pasekoje atsiskleidė ir daug mano asmeninių savybių. Išbandžiau save įvairiose asociacijos stovyklų veiklose ir užduotyse. „Patirk” asociacijoje dirba be galo šauni komanda, dėl kurios ši savanorystė tapo dar puikesnė!

Savanorė Atėnė

Jaunimo vasaros stovyklos savanorė Atėnė

Ilgalaikė savanorystė „Patirk“ asociacijoje yra puiki vieta tobulėjimui. Pasiryžau savanoriauti galvodama, kad aukosiu savo laisvą laiką dėl kitų žmonių, tačiau dabar suprantu, kad šis laikas buvo naudingas ir man. Per šiuos šešis mėnesius, praleistus su „Patirk“ komanda, susipažinau su nuostabiais žmonėmis, išmokau planuoti savo laiką, sunkiai dirbti, be to, įgijau daugybę naujų įgūdžių. Ši savanorystė buvo ne tik naudingai, bet ir linksmai praleistas laikas. Esu be galo dėkinga komandai, kuri visada gelbėdavo bei patardavo!

Stovyklos savanorė Rugilė

Jaunimo vasaros stovyklos savanorė Rugilė

Savanoriauti jaunimo asociacijoje ,,Patirk“ paskatino begalinė meilė vaikams. Dar didesnis noras padėti išmokti dalykų, kurių dažniausiai mokykla nemoko jaunų žmonių. Turiu omenyje, elementariausius dalykus, pavyzdžiui: laužo užkūrimas ar palapinės statymas. Būdama šios asociacijos savanore, įgijau patirtį, kuria dabar galiu laisvai dalintis su kitais. Mano nuomone, „Patirk” komanda yra fantastiška! Ji visada yra pasirengusi priimti kiekvieną ir padėti patirti įsimintiniausią vasaros nuotykį. Norėčiau, kad kiekvienas žmogus atvykęs čia, patirtų tikrąjį gyvenimą gamtoje!

Savanoris Erikas

Jaunimo vasaros stovyklos savanoris Erikas

Savanoriaudamas jaunimo asociacijoje ,,Patirk’’ aš galėjau pasijausti tikru darbščios ir draugiškos komandos nariu, niekados nepasijaučiau atstumtas ar nereikalingas. Tiek su kolegomis tiek su dalyviais sutardavau puikiai ir tuo metu iškilusioms problemoms greitai rasdavome sprendimo būdus. Savanoriaudamas išmokau kaip gerai atlikti komandines veiklas, gyvenimo gamtoje ypatumų ir naudos iš aplinkos tvarkymo darbų. ,,Patirk‘‘ rekomenduočiau tiems, kurie ieško aktyvaus bei draugiško kolektyvo, noro susieti savo veiklą su gyvenimu gamtoje ir pasiimti iš to maksimumą.

Savanoris Antanas

Jaunimo vasaros stovyklos savanoris Antanas

Savanoriaudamas jaunimo asociacijoje ,,Patirk’’ aš galėjau pasijausti tikru darbščios ir draugiškos komandos nariu, niekados nepasijaučiau atstumtas ar nereikalingas. Tiek su kolegomis tiek su dalyviais sutardavau puikiai ir tuo metu iškilusioms problemoms greitai rasdavome sprendimo būdus. Savanoriaudamas išmokau kaip gerai atlikti komandines veiklas, gyvenimo gamtoje ypatumų ir naudos iš aplinkos tvarkymo darbų. ,,Patirk‘‘ rekomenduočiau tiems, kurie ieško aktyvaus bei draugiško kolektyvo, noro susieti savo veiklą su gyvenimu gamtoje ir pasiimti iš to maksimumą.

Savanorė Viktorija

Jaunimo vasaros stovyklos savanorė Viktorija

Savanorystė buvo įdomi ir davė man daugiau patirties kaip lengviau bendrauti su žmonėmis, dirbti komandoje ir būti savarankiškesne asmenybe. Man patiko, kad visi buvo labai malonūs ir vieni kitiems padėjo. Aš sužinojau daugiau apie išgyvenimą gamtoje ir turėjau galimybę išbandyti ir pamatyti daug naujų dalykų, kurių kitur negalėčiau pamatyti ar išbandyti pati.

Savanoris Karolis

Jaunimo vasaros stovyklos savanoris Karolis

Savanoriauti jaunimo organizacijoje “Patirk” sekėsi puikiai ir smagiai, neturėjau jokių didelių problemų.
Ši savanorystė taip pat buvo naudinga, iš jos pasisėmiau žinių apie stovyklų organizavimą, tinkamą stovyklos infrastruktūros priežiūrą bei tvarką. Taip pat mokiausi atstovauti ir reklamuoti organizacijos veiklas įvairiuose socialiniuose renginiuose.

Stovyklos savanorė Miglė

Jaunimo vasaros stovyklos savanorė Miglė

Aš esu Miglė Šašytė, Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos abiturientė.
Šiais metais nusprendžiau atlikti jaunimo savanoriškos veiklos programą jaunimo asociacijoje ,,Patirk”. Tai buvo vienas geriausių mano padarytų sprendimų. Per šį 6 mėn. laikotarpį įgavau daugiau žinių ir įgūdžių kaip dirbti su vaikais, organizuoti įvairius renginius ir formuoti komandą. Taip pat išsiugdžiau geresnius bendravimo ir bendradarbiavimo įgudžius. Šios savanorystės metu susitikau su daug naujų žmonių, kurie praplėtė mano akiratį.
Labai džiaugiuosi turėdama galimybę išbandyti save naujame amplua, taip pat, kad galiu įgauti naujos patirties ir tobulinti savo asmeninius įgūdžius.

Stovyklos savanorė Diana

Jaunimo vasaros stovyklos savanorė Miglė

Prieš pradėdama šią savanorystės programą norėjau atrasti naujų dalykų, veiklų, pažinti save, praplėst akirtį, o svarbiausia – prasmingai praleisti laiką. Ir tai man puikiai pavyko pasiekti savanoriaujant jaunimo asociacijoje „Patirk“!

Čia aš išmokau kaip dirbti su vaikais, susipažinau su vasaros stovyklų planavimo ir vykdymo ypatumais, išmokau daug naujų įgūdžių, patyriau gyvenimą gamtoje, atradau naujų dalykų apie save, susipažinau su daug puikių žmonių ir žinoma – įgijau didesnį pasitikėjimą savimi.

Esu dėkinga nuostabiai „Patirk“ komandai, kuri šiltai priėmė ir lydėjo mane visos savanorystės metu.

Savanorė Skaistė

Jaunimo vasaros stovyklos savanorė Miglė

Savanoriaudama „Patirk” asociacijoje gavau be galo daug patirties ir įgūdžių įvairiose srityse. Savanoriavimas suteikė ne tik galimybę padėti kitiems, bet ir asmeninio augimo bei įvairių įgūdžių tobulinimo galimybę. Labai daug patirties įgijau dirbdama vaikų stovyklose, padedant programos metu, galėjau įgyvendinti ilgai turėtas vizijas, o dirbant su vaikais buvo džiugu matyti jų nuoširdžias šypsenas, kurios rodo, jog ši veikla yra naudinga jiems patiems bei mums – savanoriams.

Savanoris Žygimantas

Jaunimo vasaros stovyklos savanorė Miglė

„Patirk” asociacijoje buvo galima išbandyti savo jėgas įvairiose srityse. Teko padirbti virtuvėje, atlikti ūkvedžio pareigas, užimti grupės vadovo pareigas, pravesti programos veiklas ir daugelį kitų. Kolektyvas priėmė labai šiltai, o kūrybingumo jiems tikrai netrūksta. Savanorių talentai niekada nebus praleisti pro ausį ir viskas ką moki bus panaudota per stovyklas. Rekomenduoju visiems, kas nebijo gamtos ir fizinio aktyvumo.

Jaunimo vasaros stovyklos savanorių veikla