STOVYKLOS

VAIKŲ VASAROS STOVYKLOS “PATIRK”

Ar esi buvęs situacijoje, kai jauti savo būrio draugo širdies dūžius? Ar žinai koks jausmas pasaloje laukti puolimo? Ar esi kūręs strategiją, nors ir žaidimo, bet vis tiek tokią tikrą ir nepaliekančią nei vieno komandos nario be pareigos kovoti už būrį? Visi šie jausmai atgija kiekvieną vasarą, bet tik tą minutę ir tik toje vietoje, kur būni Tu. Nesvarbu – esi super aktyvus ir bėgi greičiausiai iš visų, mėgstamiausias mokslas yra matematika, o laisvalaikiu domiesi astronomija ar lauki kiekvieno savaitgalio, kad tik turėtum šiek tiek daugiau laiko tyrinėdamas gamtą. Kiekvienas gali savo turimais gebėjimais praturtinti būrį ir kartu PATIRTI.

PATIRTYS PER VANDENĮ, ŽEMĘ, ORĄ IR UGNĮ – KETURIAS VISĄ GAMTĄ VALDANČIAS STICHIJAS

VANDUO

TAI GYVYBĖ, TĖKMĖ IR JUDĖJIMAS

Vandens programa

Saugus elgesys prie vandens ir vandenyje yra būtinas elementas sėkmingai stovyklai. Džiaugiamės mokindami vaikus valdyti kanojas, irkluoti valtis, baidares, irklentes, o partnerio „Birštono Nemunas“ pagalba įsijausti į vikingų vaidmenį irkluojant tikras vikingų valtis „Žalčius“.

Sveikatinimas

Tyras šaltinio vanduo aktyviai judant atgaivina, o stovyklavietėje esantis pušynas ne tik užkerta kelią alergijoms bet ir leidžia džiaugtis pavėsiu.

Aktyvios veiklos

Nenustykstantis vietoje čia tikrai turi veiklos išbandant: valties, baidarės, kanojos, irklentės irklavimą, alpinizmą ir įrangos naudojimo galimybes, šaudymą iš lanko ir laidynės, žygiuojant, orientuojantis gamtoje žemėlapio, kompaso ir gamtos ženklų pagalba.

ŽEMĖ

TAI STABILUS PAGRINDAS, ŠAKNYS IR AUGIMAS

Fizinis aktyvumas

Sportinės varžybos, rungtynės, žaidimai ir kitos veiklos neleidžia nuobodžiauti ir skatina jas visas išbandyti.

Buvimas gamtoje

Gamta visais laikais mokė žmogų išgyventi sudėtingiausiomis sąlygomis. Ypač jaunam žmogui yra gyvybiškai svarbu ja rūpintis ir džiaugtis jos teikiamomis gėrybėmis.

Žvalgai/Snaiperiai

Tai ne tik karį, paskirtą žvalgyti teritoriją arba priešą, apibūdinantys terminai. Tai budrumas, pasiruošimas veikti, drąsa, atsakomybė, ryžtingi veiksmai, sumanumas, sėlinimas.

Saugumas

Uždara stovyklos teritorija, esanti atokiau nuo pagrindinių kelių ir miestų leidžia ramiai stovyklauti.

Teritorija

Stovyklavietė įsikūrusi išskirtiniame Nemuno kilpų regioniniame parke, šalia Punios šilo, pušyne.

ORAS

TAI DVASIOS ATSPINDYS, GEBĖJIMAI IR JAUSMAI

Socializacija, bendravimas

Bendros gyvenamos erdvės, o ypač palapinės, dalinimasis su 1-2 bendražygiais ugdo socialinius įgudžius, leidžia geriau suprasti kitus ir jų poreikius.

Komandinis darbas, bendradarbiavimas

Stovyklautojų grupės, kurias sudaro 12-15 vaikų turi vadovą ir jo padėjėją – savanorį. Šios grupės skirtingose veiklose yra skirstomos į mažesnes grupeles po 6-8. Štai tokiose komandose vaikai mokosi bendrauti, bendradarbiauti ir dirbti komandoje.

Kūrybiškumas

Pasirodymai prie laužo, talentų vakarai, muzikos instrumentai: būgnai, gitaros, trimitas yra tik dalis veiklos, kuriose pasireiškia netikėtas vaikų kūrybiškumas ir talentai.

Savarankiškumas

Gyvendami be tėvų, patys rūpindamiesi savo rūbais, palapinės tvarka ir savo indų švara, vaikai tampa savarankiškesni ir labiau pasitiki savimi.

Draugų susiradimas

Bendros veiklos, idėjos ir potyriai sujungia panašius žmones ir užmezga draugystes.

UGNIS

TAI VAROMOJI JĖGA, MOTYVACIJA IR PATIRTIS

Mokymasis iš patirties

Išbandę tiek daug įvairių veiklų vaikai tobulėja skirtingose srityse ir gerina savo kaip žmogaus įgūdžius. Nes tik pabandę tam tikrą veiklą vaikai sužino ar ta veikla juos domina.

Patyrę vadovai

Pagrindinis vadovas yra sportinį išsilavinimą turintis, neformalaus ugdymo mokytojas, turintis 15 metų stovyklų ir kitų renginių organizavimo patirties. Jauni, aktyvūs bei iniciatyvūs, įspūdingą žygių, edukacinių, patyriminių programų ir stovyklavimo gamtoje patirtį turintys žmonės – tai yra „Patirk” komanda.

Maitinimas

Šviežias ir kokybiškas maistas yra pagrindinė organizmo varomoji jėga. Valgydami 4 kartus per dieną, dalyviai turi pakankamai energijos vykti į veiklas. Be to stovyklos metu yra galimybė gamintis maistą ant laužo patiems.

Baimių įveikimas

Pirmą kartą būti atskirai nuo tėvų, gyventi gamtoje, kurioje pilna vorų ir sraigių gali būti baugu. Tačiau viskas įmanoma kartu ir po žingsnelį susiduriant su iššūkiais.

KAS ĮSKAIČIUOTA Į STOVYKLOS KAINĄ?

  • 7 dienų stovyklos programa
  • Profesionalūs vadovai ir savanoriai atskiroms 12-15 vaikų grupėms
  • Maitinimas keturis kartus per dieną visos stovyklos metu
  • Stovyklavietė su savo infrastruktūra: lauko virtuvė, lauko dušai, biotualetai, elektra, didelė palapinė stovyklos programai
    ar pasislėpimui nuo lietaus.
  • Stovyklos programa bei inventorius: baidarės, irklentės, Vikingų valtys “žalčiai”, saugaus plaukiojimo priemonės, alpinizmo inventorius, išgyvenimo gamtoje priemonės, šaudymo iš lankų inventorius ir kt.
  • Pasišaudymas iš lankų su minštomis strėlėmis “Lankininkų kovos” 
DSC_0186

KAS NEĮSKAIČIUOTA Į STOVYKLOS KAINĄ?

  • Asmeninis stovyklavimo iventorius: miegmaišis, kilimėlis, palapinė, valgymo indai (yra galimybė išsinuomuoti už papildomą mokestį, kreiptis registruojantis)
  • Atvežimas į stovyklavietę/parvežimas iš stovyklavietės

DOKUMENTAI