STOVYKLOS

INFORMACIJA APIE KIEKVIENĄ STOVYKLĄ ATSKIRAI YRA SKILTYJE „NAUJIENOS” 

Arba paspaudę ant šios nuorodos https://patirk.com/

VAIKŲ VASAROS STOVYKLOS „PATIRK”

Ar tau teko girdėti savo būrio draugo širdies dūžius? Ar žinai, koks jausmas apima pasaloje laukiant puolimo? Ar esi kūręs bendrą strategiją, nors ir žaidimo, bet vis tiek tokią tikrą ir įtraukiančią kiekvieną komandos narį į kovą už būrį? Visi šie jausmai atgyja kiekvieną vasarą, bet tik tą minutę ir tik toje vietoje, kur esi Tu. Nesvarbu, ar esi super aktyvus ar ramus ir lėtas, tau labiausiai patinka kalbos, ar esi ,,tiksliukas”, gal laisvalaikiu domiesi astronomija,  mėgsti žaisti, o gal tyrinėti gamtą. Tavo gebėjimai ir žinios tikrai praturtins būrį.

PATIRK DIDŽIAUSIĄ NUOTYKĮ KARTU

PATIRTYS PER VANDENĮ, ŽEMĘ, ORĄ IR UGNĮ – KETURIAS GAMTOS STICHIJAS

VANDUO

TAI GYVYBĖ, TĖKMĖ IR JUDĖJIMAS

Vandens programa

Vandens programa pradedama mokantis saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens, o tuomet jau irklavimas,  žaidimai vandenyje ir maudynės. Vaikai mokosi valdyti irklentes, kanojas, baidares, burinius laivus. Mūsų partneris „Birštono Nemunas“ padeda stovyklautojams įsijausti į vikingų vaidmenį irkluojant unikalias vikingų valtis „Žalčius“.

Sveikatinimas

Buvimas gamtoje ir fizinis aktyvumas grūdina ir stiprina kūną bei dvasią. Pušyno oras ramina alergijas. Tyras šaltinio vanduo gaivina aktyviai judant.

Aktyvios veiklos

Net nenustygstantiems vietoje čia tikrai pakaks veiklų. Valties, baidarės, kanojos, irklentės irklavimas, buriavimas, kliūčių ruožo ir kelių alpinizmo trasų įveikimas naudojant įrangą, šaudymas iš lanko ir laidynės, žygiai sausuma ir vandeniu, orientuojantis gamtoje žemėlapio, kompaso ir gamtos ženklų pagalba, išgyvenimo gamtoje užduotys ir dar daug kitų dalykų.

ŽEMĖ

TAI STABILUS PAGRINDAS, ŠAKNYS IR AUGIMAS

Ryšys su gamta

Gyvenant palapinėse ir kasdien aktyviai dalyvaujant veiklose, mokomasi stebėti ir pažinti gamtos ženklus, prisiderinti prie natūralaus paros ritmo, temperatūrų kaitos, saulės, vėjo ar lietaus. Mokomasi pažinti valgomus augalus, išsivirti vaistažolių arbatą, pasiruošti malkas, kurti laužus, iš virvelių ir lazdų rišti pastoges. Čia užmezgamas tiesioginis ryšys su gamta ir pačiu savimi.

Žvalgai

Strateginiai komandiniai žaidimai ugdo loginį mąstymą, gebėjimą greitai priimti sprendimus ir veikti, skatina budrumą, drąsą, atsakomybę ir sumanumą.

Saugi teritorija

Uždara stovyklos teritorija, esanti atokiau nuo pagrindinių kelių, miesto triukšmo ir technologijų, leidžia visiškai pasinerti į stovyklos gyvenimą. Stovyklavietė įsikūrusi ypatingoje vietoje – Nemuno kilpų regioniniame parke, šalia Punios šilo, pušyne.

ORAS

TAI DVASIOS ATSPINDYS, GEBĖJIMAI IR JAUSMAI

Socializacija ir bendravimas

Bendros veiklos ir gyvenamos erdvės – palapinės, dalinimasis su 1-2 bendražygiais, ugdo socialinius įgūdžius, moko geriau suprasti savo ir kitų poreikius. Kasdienių vakaro refleksijų prie laužo metu apžvelgiamos dienos veiklos, grupės nariai kviečiami apmąstyti ir išsakyti emocijas ir lūkesčius, pasidalinti dienos džiaugsmais ir atradimais. Empatija ir palaikymas kuria bendrystę ir padrąsina kitos dienos iššūkiams.

Komandinis darbas ir bendradarbiavimas

Stovyklos dalyviai pagal amžių suskirstomi į 12-15 asmenų grupes, kurios turi 2 vadovus – suaugusį vadovą ir jo padėjėją – savanorį. Vaikai ir vadovai gyvena savo pastovyklėje – šalia esančiose palapinėse, kartu valgo ir eina į žygius, irkluoja, maudosi, dainuoja, žaidžia ar pina apyrankes. Grupės nariai mokosi padėti vieni kitiems, kartu išradingai vykdyti užduotis, išsakyti nuomones ir spręsti ginčus bei atsakingai priimti bendrus sprendimus. Taip pamažu, įveikdama iškylančius iššūkius, grupė tampa komanda.

Kūrybiškumas

Kūrybinės užduotys ir edukacijos, vaidinimai ir dainos prie laužo, talentų vakarai, grojimas muzikos instrumentais ugdo kūrybines galias ir kartais visai netikėtai atskleidžia vaikų talentus.

Savarankiškumas

Stovykloje vaikai patys rūpinasi savo drabužiais ir tvarka palapinėje, išsiplauna indus bei turi kitų atsakomybių. Tai ugdo savarankiškumą ir pasitikėjimą savo jėgomis.

Nauji draugai

Bendros veiklos ir kartu su bendraamžiais patirti nuotykiai bei įveikti iššūkiai suartina vaikus ir užmezga naujas draugystes.

UGNIS

TAI VAROMOJI JĖGA, MOTYVACIJA IR PATIRTIS

Mokymasis veikiant

Įvairių patirtinių metodų taikymas gamtoje suteikia dalyviamas unikalią patirtį, įgyjant naujų žinių ir įgūdžių, patiems viską išbandant ir mokantis. Išbandę daugybę įvairių veiklų, vaikai ne tik tobulėja skirtingose srityse, bet ir gali atrasti sau patinkančius užsiėmimus ateičiai.

Patyrę vadovai

Pagrindinis stovyklos vadovas – neformalaus ugdymo mokytojas, turintis sportinį išsilavinimą ir 15 metų patirtį organizuojant stovyklas, žygius, patyrimines edukacijas ir kitus renginius.  „Patirk” komanda tai – jauni, aktyvūs bei iniciatyvūs, įspūdingą žygių, edukacinių, patyriminių programų ir stovyklavimo gamtoje patirtį turintys žmonės.

Maitinimas

Šviežias ir pilnavertis maistas ypač svarbus aktyviai judantiems vaikams ir paaugliams. Valgydami 4 kartus per dieną dalyviai turės pakankamai energijos visoms dienos veikloms. Taip pat stovyklautojai patys mokysis gaminti maistą ant laužo.

Baimių įveikimas

Pirmą kartą išvykti stovyklauti, būti atskirtiems nuo tėvų, gyventi gamtoje, kur pilna skruzdžių ir vorų, gali būti baugu. Tačiau, pamažu, stebint ir pažįstant, imama gyventi gamtos ritmu. Veikiant drauge su bendraamžiais, kasdien įveikiant vis naujus iššūkius, nugalimos baimės ir auginamas pasitikėjimas savimi.

KAS ĮSKAIČIUOTA Į STOVYKLOS KAINĄ?

  • 5-7 dienų stovyklos programa
  • Profesionalūs vadovai ir savanoriai atskiroms 12-15 vaikų grupėms
  • Maitinimas keturis kartus per dieną visos stovyklos metu
  • Stovyklavietė su savo infrastruktūra: elektra, lauko dušai, biotualetai, lauko virtuvė, didelė palapinė stovyklos programai ar pasislėpimui nuo lietaus, žaidimų bei aktyvių veiklų erdvės, tvenkinys, tinklinio aikštelė, pavėsinė, šalia teka upė “Nemunas”
  • Stovyklos programa bei inventorius: baidarės, kanojos, irklentės, saugaus plaukiojimo priemonės, alpinizmo inventorius, išgyvenimo gamtoje priemonės, šaudymo iš lankų inventorius ir kt.
  • Pasišaudymas iš lankų su minkštomis strėlėmis „Lankininkų kovos” 
DSC_0186

KAS NEĮSKAIČIUOTA Į STOVYKLOS KAINĄ?

  • Asmeninis stovyklavimo iventorius: miegmaišis, kilimėlis, palapinė, valgymo indai (yra galimybė išsinuomuoti už papildomą mokestį, kreiptis registruojantis)
  • Atvežimas į stovyklavietę/parvežimas iš stovyklavietės

DOKUMENTAI